Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus to dobry program antywirusowy oferujący aktywną ochronę przed zagrożeniami. Lista zagrożeń wykrywanych i usuwanych przez program jest duża. Są na niej wirusy, robaki, konie trojańskie, rootkity, złośliwe i szpiegowskie oprogramowanie, a także adware i inne.

Użytkownik może dostosować skuteczność ochrony, a co za tym idzie zużycia zasobów systemowych za pomocą rozbudowanych ustawień. Standardowo program Avira AntiVir Personal – Free Antivirus nie oferuje skanowania poczty elektronicznej, ale po włączeniu skanowania plików podczas zapisu i odczytu skrzynki programów pocztowych są sprawdzane. Program potrafi skanować zasoby lokalnego komputera w poszukiwaniu wirusów oraz ochraniać w czasie rzeczywistym. Nowoczesne skanowanie heurystyczne pozwala wykrywać również nierozpoznane makrowirusy.

Avira Free Antivirus jest wszechstronnym i łatwym w użyciu programem antywirusowym dostępny za darmo do użytku domowego (niekomercyjnego). Oprogramowanie nie powinno być wykorzystywane w biznesie i celach komercyjnych.

Avira Free Antivirus 2013 przynosi wiele istotnych zmian. Usprawniono i zmodyfikowano graficzny interfejs aplikacji, dodano skanowanie folderów w sieci lokalnej, a także różne dodatkowe narzędzie do ochrony użytkownika i całego komputera podczas przeglądania witryn internetowych (Web Safety Advisor, Browser Tracking Blocker). Zintegrowano program z sieciami społecznościowymi oraz z Experts Market i Android Security.

avira-free-antivirus-2012

Link: Pobierz

Autor

P. Konieczny

Specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci.

1 Komentarz

  • Krzysiek said:
    11 sierpnia 2013 at 12:05

    dzięki za program, usunął mi kilka wirusów z laptopa.

Dodaj komentarz


× dziewięć = 63