10 najlepszych darmowych programów antywirusowych

najlepsze-programy-antywirusowe
Jak powszechnie wiadomo program antywirusowy jest dziś niezbędny do ochrony każdego PC. Całe szczęście nie każdy z nich wymaga wysokiej opłaty. Prezentujemy 10 najlepszych darmowych programów antywirusowych. Pełna ochrona komputera przed niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem i atakami z sieci internet jest w dzisiejszych czasach koniecznością, jeśli cenimy bezpieczeństwo naszych prywatnych danych oraz swoją prywatność. Groźne wirusy, złośliwe robaki, czy różne komponenty szpiegujące nie tylko mogą całkiem zniszczyć dane lub sprzęt, ale również dostarczyć w niepowołane ręce osób trzecich takie informacje jak nasze loginy i hasła np. do naszego konta bankowego czy serwisów społecznościowych jak NK, Facebook czy Youtube. Skuteczna ochrona przed najgroźniejszym i także najpopularniejszym niebezpiecznym oprogramowaniem nie musi wcale wiązać się z jakimikolwiek nakładami finansowymi czy zbytecznymi wydatkami, dla większości z nas wystarczą darmowe rozwiązania.

AVG AntiVirus Free Edition
obraz1

AVG AntiVirus FREE jest idealnym rozwiązaniem, jeśli wykorzystujesz swój komputer tylko do przeglądania internetu i sieci społecznościowych. Jeśli dodatkowo korzystasz z zakupów i bankowości online, potrzebujesz również Zapory AVG, dostępnej w wersji AVG Internet Security. Antywirus, który automatycznie aktualizuje się, by chronić Cię przed ciągle zmieniającymi się zagrożeniami. Ponieważ hakerzy wciąż opracowują nowe techniki ataków, laboratoria AVG stale analizują zawartość internetu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Skany przeprowadzane są gdy przebywasz z dala od komputera, a ochrona pracuje w tle, gdy uruchomiona jest gra lub inna aplikacja pełnoekranowa. Wszystkie pliki, które pobierzesz na dysk, zostaną automatycznie przeskanowane. AVG AntiVirus zapewni Ci bezpieczeństwo również podczas wymiany plików poprzez popularne komunikatory, takie jak MSN i Yahoo. Chcesz surfować po internecie i wyszukiwać informacje, lecz nie chcesz trafić na żadną zainfekowaną stronę. AVG pomoże Ci w tym, alarmując o wszelkich niebezpieczeństwach i trzymając je z dala od Ciebie.

Pobierz program

avast! Free Antivirus
obraz2

avast! Free Antivirus jest dobrym rozwiązaniem zabezpieczającym Twój komputer pracujący z dowolnym systemem operacyjnym Windows przed infekcją wirusami i złośliwymi programami. Aktywni użytkownicy internetu potrzebują wszechstronnej ochrony dla siebie korzystając ze sklepów internetowych i banku on-line. Aby zabezpieczyć się przed groźbami z zakażonych witryn internetowych i rosnącym ryzykiem kradzieży tożsamości, avast Internet Security dostarcza ciągłego zabezpieczenie za pośrednictwem swoich warstw: antywirusowej, anti-spyware i ochrony anti-rootkit.

Pobierz program

Ad-Aware Free Antivirus+

obraz3

Darmowy program antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym. Ad-Aware Free Antivirus+ zabezpiecza komputer przed wirusami, trojanami, spyware, keyloggerami i rootkitami. Program pozwala zablokować szkodliwe pliki jeszcze zanim zostaną zapisane na dysku twardym komputera. Umożliwia skanowanie wskazanych lokalizacji. Wartym uwagi jest tryb “Silent mode”, który pozwala cieszyć się grami i filmami bez przerywania rozrywki komunikatem, który może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Funkcję tę powinni docenić gracze online. Ad-Aware Free Antivirus+ posiada moduł kwarantanny, w którym mogą być przechowywane zainfekowane pliki oraz harmonogram zadań, który umożliwia zaplanowanie skanowania o określonej porze, z możliwością wskazania lokalizacji, które mają zostać pominięte.

Pobierz program

Avira Free Antivirus
obraz4

Avira Free Antivirus oferuje efektywną ochronę przed komputerowymi wirusami, trojanami, rootkitami, spyware, adware i innymi zagrożeniami włączając w to phishing. Oprogramowanie nie tylko wykrywa, ale również usuwa zagrożenia. Avira Free Antivirus jest kompletnie darmowa – przeznaczona do użytku domowego. Niestety nie oferuje skanera poczty e-mail.

Główne cechy programu:
– Zapewnia ochronę przed wirusami, robakami, Trojanami,
– chroni przed dialerami,
– wykrywa i usuwa rootkity,
– chroni przed phishingiem.

Pobierz program

mks_vir
obraz5

Nowy program antywirusowy mks_vir składa się z modułów stanowiących spójną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Do dyspozycji użytkowników są:
-skaner na żądanie, pozwalający na wygodne skanowanie wskazanych zasobów komputera,
-szybki monitor antywirusowy kontrolujący wszystkie operacje na dyskach lokalnych i nośnikach zewnętrznych,
-kwarantanna pozwalająca na bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików,
-moduł aktualizacji pracujący w oparciu o Microsoft Azure nieprzerwania dostarczający nowych definicji wirusów, robaków i trojanów,
-prosty i wygodny mechanizm konfiguracji i raportowania,
-zaawansowane mechanizmy heurystyczne wykrywające nowe, szkodliwe oprogramowanie.
-wsparcie programistów i specjalistów z branży IT o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i ochrony antywirusowej.

Pobierz program

Comodo Antivirus

obraz6

Jeden z najbardziej rozbudowanych programów antywirusowych udostępnianych bezpłatnie. Program na bieżąco skanuje używane w danym momencie pliki, zapewniając maksymalną ochronę przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Możliwe jest również skanowanie na żądanie, które można skonfigurować według potrzeb i jeśli zachodzi taka potrzeba uruchamiać w wybranym przez użytkownika momencie, dzięki wbudowanemu harmonogramowi zadań. Dostępne są również rozbudowane dzienniki aktywności programu oraz możliwość przesłania podejrzanych plików do laboratoriów producenta. Produkt firmy Comodo to nie tylko ochrona antywirusowa. Dodatkowy moduł Defence+ pozwala w łatwy sposób na zabezpieczenie wybranych kluczy rejestru oraz interfejsów COM, weryfikację plików wykonywalnych, czy też bezpieczne uruchamianie aplikacji w Piaskownicy, co zapobiega ewentualnym szkodom jakie może ona wyrządzić w systemie.

Pobierz program

Microsoft Security Essentials
obraz7

Program Microsoft Security Essentials zabezpiecza w czasie rzeczywistym komputer, z którego korzystasz w domu lub w małej firmie, przed wirusami, programami szpiegującymi i innym złośliwym oprogramowaniem. Microsoft Security Essentials to bezpłatny*, łatwy w instalacji i prosty w obsłudze program firmy Microsoft. Dzięki aktualizacjom możesz mieć pewność, że Twój komputer jest chroniony z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Program Microsoft Security Essentials działa w tle w sposób wydajny, ale niezauważalny dla użytkownika, co pozwala na swobodne korzystanie z komputera z systemem Windows — nie ma mowy o przerwach ani opóźnieniach w działaniu.

*Do zainstalowania programu Microsoft Security Essentials wymagana jest oryginalna wersja systemu Windows.

Pobierz program

Rising Antivirus Free Edition
obraz9

RISING Antivirus to w pełni darmowe narzędzie do zastosowań niekomercyjnych, przeznaczone do ochrony komputera przed różnego rodzaju atakami (m.in. wirusami, rootkitami, końmi trojańskimi itp.).
Aplikacja automatycznie wykrywa wszelkiego rodzaju zagrożenia, dzięki funkcji ochrony w czasie rzeczywistym. Dodatkowo program pozwala na określenie aplikacji które mają być dodatkowo chronione przed m.in. Anti-Memory Modification, Anti-Memory Read.
Ponadto program automatycznie informuje o pojawiających się aktualizacjach. Przejrzysty interfejs aplikacji, ułatwi obsługę mniej zaawansowanym użytkownikom.

Pobierz program

Panda Cloud Antivirus

obraz10

Bezpłatny program antywirusowy oferujący ochronę w chmurze. Pandal Cloud Antivirus jest programem, w którym cały ciężar analizy kodu skanowanego na komputerze użytkownika został przeniesiony na serwery zewnętrzne, należące do producenta. Aplikacja zainstalowana na komputerze użytkownika jedynie odbiera wyniki analizy i stosuje odpowiednie procedury ochronne, np. blokując działanie szkodliwego kodu, bądź usuwając złośliwe oprogramowanie z systemu. Program ze względu na sposób działania wymaga stałego połączenia z internetem.

Pobierz program

Immunet Protect FREE Antivirus
immunet_protect_free_screen_550

Immunet Protect FREE Antivirus to w pełni darmowy antywirus, który pozwala nam zabezpieczyć się przed wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Program działa w opraciu o technologię Cloud Computing podobnie jak Panda Cloud Antivirus, czyli zużywa niewielką ilość zasobów systemu operacyjnego, a w momencie wykrycia szkodnika, przesyła automatycznie podejrzany plik do serwera producenta – w celu sprawdzenia jego poziomu zagrożenia.
Aplikacja chroni komputer w czasie rzeczywistym i posiada w bazie danych około 13 milionów sygnatur wirusów. Zabezpiecza komputer przed wirusami, trojanami, robakami, keyloggerami i innymi złośliwymi aplikacjami.

Pobierz program