AVG Rescue CD – pełne przywracanie systemu

, , Możliwość komentowania AVG Rescue CD – pełne przywracanie systemu została wyłączona

Nawet jeśli złośliwe oprogramowanie przedostanie się przez Twój system zabezpieczeń, AVG Rescue CD przywróci działanie Twojego komputera. Resellerzy AVG używają tego samego rozwiązania już od wielu lat, np. podczas naprawy zainfekowanych systemów swoich klientów. Teraz nasz produkt udostępniamy również Tobie – zupełnie za darmo. To gwarancja sprawnego działania Twojego systemu, za którą nie musisz płacić. Pomaga odzyskać system operacyjny w przypadku ataku wirusa lub oprogramowania szpiegującego w sytuacji, gdy normalne jego uruchomienie nie jest możliwe. Pozwala usunąć infekcję i przywrócić system do normalnego użytku.

Doskonale nadaje się do naprawy nie tylko stacjonarnych komputerów, ale także laptopów, w których zwykle brak napędu CD/DVD, a to dlatego, że dostępna jest odmiana tego narzędzia pozwalająca wykonać rozruch z modnych ostatnio pamięci flash USB, np popularnego pendrive-a.

W zasadzie jest to przenośna (w oparciu o Linuxa) odmiana tradycyjnego programu antywirusowego AVG Anti-Virus chroniącego przed wirusami, robakami, trojanami, spyware, adware i kradzieżą tożsamości wzbogacona o kilka niezbędnych narzędzi odzyskiwania systemu:

arl_boot_options

Midnight Commander – dwupanelowy menadżer plików
Windows Registry Editor – edytor rejestru
TestDisk – narzędzie służące do odzyskiwania dysku twardego
Ping – kontrola dostępności zasobów sieciowych (serwerów, domen, adresów IP)
Programy i usługi Common Linux – edytor tekstu vi, Open SSH daemon, itp.

Po pobraniu archiwum AVG Rescue CD.iso należy wypalić go na płytce CD, w takim formacie jakim jest (bez rozpakowywania) dowolnym programem np. Nero. Ważne przy tym jest, aby nagrać go komendą Zapisz jako obraz (lub podobną), a następnie uruchomić z niej komputer. W BIOS-ie komputera, na pierwszym miejscu ustawione musi być także uruchamianie z płyty CD/DVD, a dopiero jako druga możliwość z HD itd.

AVG Rescue umożliwia także aktualizację bazy wirusów przez internet (wymagane połączenie internetowe) lub z zewnętrznych mediów.

Pobierz na stronie http://www.avg.com/pl-pl/download.prd-arl

Więcej informacji na forum komputerowe pliki.pl