Bezpieczeństwo w banku internetowym

, , Możliwość komentowania Bezpieczeństwo w banku internetowym została wyłączona

Cyber przestępczość to ostatnio coraz groźniejsze zjawisko. Przestępcy starają się wymyślać coraz to nowsze i mniej lub bardziej wyrafinowane metody. Dlatego też śledząc na bieżąco informacje o zagrożeniach płynących z sieci nie sposób nie wspomnieć o nowym rodzaju infekcji.

Nowy typ złośliwego oprogramowania nosi nazwę Banapter. Stanowi ono zagrożenie dla Klientów korzystających z bankowości internetowej, a jego szkodliwe działanie polega na podmianie rachunku bankowego skopiowanego przez użytkownika do tzw. schowka.

bezpieczenstwo-w-banku

Wiadomo, że korzystanie klawiszy funkcyjnych Ctrl+V lub z menu podręcznego – funkcji “Wklej” jest wygodne. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzać czy numer rachunku odbiorcy przelewu jest prawidłowy.

Co ważniejsze, należy również pamiętać o jednej z podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej:

„Przed potwierdzeniem operacji należy zawsze uważnie przeczytać SMS-a zawierającego hasło, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej, zleconej przez Ciebie operacji.”

Zarówno Policja jak i Rada Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich przestrzega przed nowymi typami Trojanów: Citadel, Zitmo i Banapter.

Dodatkowo warto przypomnieć, że żaden bank NIGDY nie podaje w e-mailach linków do strony logowania do internetowego systemu transakcyjnego, nie prosi o przesyłanie lub potwierdzanie haseł dostępu, numerów Klienta ani numerów PIN oraz danych z kart kredytowych.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony w celu zapoznania się z bieżącymi zagrożeniami oraz informacjami jak można je skutecznie minimalizować i unikać.