Bezpieczne banki online

, , Możliwość komentowania Bezpieczne banki online została wyłączona

Wirtualna bankowość to duża wygoda, zwłaszcza dla tych, którym brak czasu na odwiedzanie placówek bankowych. Dostęp do konta internetowego przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie, możliwość wykonania przelewu w każdej chwili – oto największe zalety internetowych banków. Niestety, banki online wymagają od swych użytkowników zadbania o własne bezpieczeństwo i zadbanie o ochronę swego internetowego konta w możliwie jak najlepszy sposób.

O czym powinni pamiętać ci, którzy korzystają z internetowych kont bankowych?
Podstawa to bezpieczny i sprawdzony komputer. Logowanie się do banku online z pierwszego lepszego komputera nie jest zbyt bezpiecznym rozwiązaniem. Zmniejsza to ryzyko przechwycenia hasła przez inne osoby, które mogłyby skorzystać z takiego konta internetowego i dokonać za jego pomocą operacji finansowych. Warto unikać również logowania się do wirtualnego banku przy wykorzystaniu ogólnodostępnych sieci wi-fi.
Dobre hasło to takie, które trudno odgadnąć. Im dłuższe, tym lepiej chroni konto internetowe przed niepożądanymi gośćmi.

bezpieczne-banki-online

Dodatkowo komputer, z którego korzysta się w celu dokonania operacji finansowych zew swego konta powinien posiadać stosowne oprogramowanie: antywirusowe oraz antyszpiegowskie.
Bardzo ważne jest również odpowiednie połączenie pomiędzy klientem a bankiem online. Połączenie takie musi być szyfrowane, ważne jest również zabezpieczenie strony banku. Koniecznie powinna ona posiadać certyfikat bezpieczeństwa.
Kolejną rzeczą, której należy unikać, jest logowanie się do internetowego banku za pomocą linków z innych stron internetowych lub linków otrzymanych pocztą elektroniczną. Zdarza się, że w ten sposób Internetowi przestępcy próbują skierować klientów wirtualnych banków na fałszywe strony i przejąć ich dane niezbędne do logowania. Najlepiej logować się poprzez główną stronę banku. Czy internetowe konta bankowe są bezpiecznie? Tak, ale tylko jeśli będziemy zachować ostrożność przy jej używaniu.