ComboFix

, , Możliwość komentowania ComboFix została wyłączona

ComboFix to dobry program który przeprowadza skanowanie komputera w poszukiwaniu znanych, szkodliwych plików oraz infekcji komputerowych.

W przypadku znalezienia takowych, następuje automatycznie próba ich usunięcia. Poza swoją zdolnością usunięcia dużej ilości najbardziej rozpowszechnionych obecnie zagrożeń, ComboFix generuje na zakończenie log, który zawiera dużą ilość informacji. Informacje te mogą zostać użyte przez doświadczonego pomocnika na forum, by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program.

Aktualnie, program ComboFix może być uruchamiany tylko i wyłącznie na wersjach systemu Windows.

Narzędzie to ma duże możliwości w usuwaniu różnego rodzaju zagrożeń, dlatego jest wielce zalecane, by wszelkie działania, polegające na opieraniu się o informacje wyświetlone przez program, były przeprowadzane pod nadzorem osoby odpowiednio przeszkolonej i obeznanej z działaniem programu. Niezastosowanie się do tego zalecenia może doprowadzić do problemów z normalnym działaniem twojego komputera.

Uwaga: program ComboFix po uruchomieniu automatycznie usunie wszystkie pliki z następujących lokalizacji:

  • Kosz
  • Folder tymczasowych plików internetowych
  • Folder tymczasowy

Jeśli przechowujesz w powyższych lokalizacjach pliki, które chciał(a)byś zachować, przenieś je do bezpiecznego folderu przed uruchomieniem narzędzia.

still-scanning-showing-stag
Link: Pobierz