Immunet FREE Antivirus

, , Możliwość komentowania Immunet FREE Antivirus została wyłączona

Immunet Antivirus Free to całkiem darmowy antywirus, który pozwala nam zabezpieczyć się przed wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Program działa w oparciu o technologię Cloud Computing (podobnie jak Panda Cloud Antivirus), czyli zużywa niewielką ilość zasobów systemu operacyjnego, a w momencie wykrycia szkodnika, przesyła automatycznie podejrzany plik do serwera producenta – w celu sprawdzenia jego poziomu zagrożenia.

Aplikacja chroni komputer w czasie rzeczywistym i posiada w bazie danych około 13 milionów sygnatur wirusów. Zabezpiecza komputer przed wirusami, trojanami, robakami, keyloggerami i innymi złośliwymi aplikacjami.
Immunet Antivirus Free posiada trzy „inteligentne” tryby skanowania powierzchni dysku – skanowanie we flashu (skanuje procesy i rejestr), dowolne skanowanie (wybieramy dowolne katalogi i lokacje na dysku twardym) oraz pełne skanowanie całego obszaru dysku twardego (komputer automatycznie przeskanuje wszystkie lokacje na dysku). Ponadto jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że jednym z autorów programu jest Oliver Friedrichs, były szef działu badawczego firmy Symantec.

immunet-free-antivirus-01

Program dostępny jest za darmo i posiada różne ograniczenia w porównaniu do wersji płatnej, komercyjnej. Nie zabezpiecza komputera przez rootkitami, nie skanuje skrzynki pocztowej oraz nie chroni komputera, gdy nie ma dostępu do sieci (tryb offline).

Link: Pobierz