Jak być bezpiecznym w sieci?

, , Możliwość komentowania Jak być bezpiecznym w sieci? została wyłączona

Każdy użytkownik komputera powinien zadać sobie kiedyś pytanie – co zrobić, żeby komputer był bezpieczny w sieci? Zadbać trzeba o naprawdę wiele rzeczy. Pamiętać trzeba, że bezpieczny internet to zwykła bajka i z każdej strony czyha na nas niebezpieczeństwo pod postacią przeróżnego szkodliwego oprogramowania. Ważne jest więc, żeby się od niego ustrzec i robić wszystko, żeby żaden wirus nie miał szansy na przedostanie się do naszego komputera. Jednak są ludzie, którzy posiadają stare komputery i nie ma oprogramowania, które byłoby w stanie działać na nim. Dla takich osób powstały skanery online antywirusowe, które do działania wymagają jedynie dostępu do Internetu. Skaner taki zadziała nawet na słabej konfiguracji.

jak-byc-bezpiecznym-w-sieci

Jednak nie jest on wystarczającą ochroną. Działa w ten sposób, że uruchomiony na serwerze skanuje zdalnie nasze dyski twarde, co umożliwia znalezienie i zneutralizowanie szkodliwego oprogramowania. Jednak jest to działanie już po infekcji, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Skaner online nie oferuje stałej ochrony dostępowej i firewalla, więc zanim przeskanujemy dysk możemy stracić naprawdę sporą część danych, a nawet jest szansa, że stracimy sprzęt.

Jak być bezpiecznym w internecie:
1.Nie należy podawać swojego adresu (np. na facebooku, nk, fotka itp.), osobom których się nie zna.
2.Nie należy zapraszać do siebie osób poznanych przez internet, a jak ktoś zaprosi, należy odmówić, powiedzieć, że go się nie zna.
3.Nie pisać wulgaryzmów, przezwisk itp. Jeśli ktoś to napisze,
takie rzeczy, nie pisać mu ostrzeżenia w komentarzu, tylko zgłosić to do moderatora.
4.Jeśli się ściąga jakieś zdjęcia z innych stron, należy podać adres strony, z której to się ściągnęło.