Jaki skaner antywirusowy online jest najlepszy?

, , Możliwość komentowania Jaki skaner antywirusowy online jest najlepszy? została wyłączona

Człowiek staje się coraz bardziej leniwy i wymyśla rzeczy, które mu te lenistwo ułatwią. Zaczęto wprowadzać wiele usług do Internetu, dzięki czemu wiele spraw możemy załatwić nie wychodząc z domu. Ostatnimi czasy popularne stały się skanery internetowe online, które pozwalają użytkownikom zaoszczędzić czas potrzebny na szukanie i instalację programu antywirusowego, jak i odciążają komputer. Standardowy antywirus pracuje cały czas i zajmuje cały czas określoną ilość pamięci. Skaner online włączony jest tylko wtedy, gdy go uruchomimy i nie obciąża praktycznie w ogóle naszego komputera. Skan możemy przeprowadzić zawsze co umożliwia włączenie go na noc jak idziemy spać. Dzięki temu dokładnie przeszuka on dyski twarde i rano dostaniemy informacje o ewentualnych infekcjach.

jaki-skaner-antywirusowy-online

Programy antywirusowe klasyczne działają cały czas i cały czas obciążają system co powoduje jego spowolnienie. Jedyną wadą skanerów online jest brak jakiejkolwiek ochrony gdy skaner jest wyłączony. Nie posiadamy wtedy stałej ochrony antywirusowej jak i firewalla, które udaremniłyby w porę infekcji bądź włamania. Dla niektórych jednak to nie przeszkadza i korzystają tylko i wyłącznie ze skanerów online. Co ciekawsze takie osoby rzadziej mają infekcje na komputerze. Może temu, że przez brak antywirusa nauczyły się bezpiecznie korzystać z Internetu?

Jaki skaner antywirusowy online jest najlepszy? Ciężko jednoznacznie stwierdzić najlepiej przetestować każdy, jeśli mamy problemy z usunięciem wirusów, wtedy sami będzięmy mogli ocenić który dla nas sprawdza się najlepiej. Mamy 5 do wyboru:

  1. http://www.microsoft.com/security/scanner/pl-pl/
  2. http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner‎
  3. https://www.arcabit.pl/skaner_on_line‎
  4. http://www.f-secure.com/pl/web/home_pl/online-scanner‎
  5. http://www.pandasecurity.com/activescan/index/?lang=pl-PL

Jeśli znacie jakieś lepsze i skuteczniejsze skanery online to piszcie w komentarzach.