Jaki wybrać program antywirusowy?

, , Możliwość komentowania Jaki wybrać program antywirusowy? została wyłączona

Dobry i darmowy antywirus to znakomite rozwiązanie dla domowego komputera, które skutecznie zabezpieczy go przez groźnymi wirusami i innym szkodliwym oprogramowaniem.

Dobry, darmowy antywirus to zupełna podstawa bezpieczeństwa naszego komputera. Bez zainstalowanych niezłych programów antywirusowych korzystanie z Internetu w domowym komputerze przypomina igranie z ogniem. Taki program dobrze zabezpiecza komputer przed wirusami, które można znaleźć na różnych stronach internetowych, w multimediach (zdjęcia, pliki muzyczne i filmowe) czy też w pobieranych czasami na twardy dysk komputera różnych programach. Dodatkowo taki program antywirusowy zabezpiecza komputer przed takimi nieproszonymi gośćmi jak programy szpiegowskie przeszukujące dysk w poszukiwaniu takich prywatnych danych jak numery kont, hasła czy też inne adresy mailowe. Trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście jest programem bezpłatnym i za jego korzystanie nie są pobierane żadne (na przykład ukryte) opłaty. Warto także mieć na uwadze, iż programy tego typu mogą być stosowane w warunkach domowych, a nie przez firmy i instytucje. Dla nich bowiem przeznaczone są już płatne wersje programów.

jaki-wybrac-program

Gdzie znaleźć darmowe programy antywirusowe?

Darmowe programy antywirusowe można znaleźć na specjalnych stronach internetowych producentów takiego oprogramowania, albo też na serwerach, które udostępniają ściąganie legalnych programów np. serwis www.pliki.pl itp. Za dobre i darmowe antywirusy uważa się dziś takie programy, jak Avast, AVG Free, Avira AntiVir Personal Edition Free, Panda Cloud Antivirus, Dr.WEB CureIt!, PC Tools AntiVirus Free Edition i ArcaMicroScan.

Jak działa darmowy program antywirusowy?

Każdy dobry, darmowy antywirus działa w taki sam lub podobny sposób. Najpierw trzeba ściągnąć go z Internetu i oczywiście zainstalować go. Następnie każdy pobrany program trzeba zarejestrować. Każdy z nich ma specjalne miejsce, w którym uruchamia się tabelka z informacjami o użytkowniku. Trzeba tam na pewno wpisać swoje dane, takie jak kraj, adres, imię, nazwisko i sposób użytkowania komputera (komercyjny czy też domowy). Następnie wszystkie dane te są przesyłane do producenta, który odsyła w emailu specjalny kod. Kod ten należy wpisać, aby uruchomić wszystkie funkcje, jakie posiada darmowy antywirus. Każdy program do ochrony komputera codziennie się aktualizuje. Dzięki temu darmowy antywirus sprawnie radzi sobie nawet z najnowszymi zagrożeniami. Ponadto każdy program tego typu posiada wbudowany skaner, którym co jakiś czas trzeba przeskanować dyski twarde komputera. Pomaga to w trwałym usunięciu wirusów nawet z archiwów. Jak widać bezpłatny antywirus to całkiem fajne rozwiązanie dla użytkownika, który używa komputera tylko do zastosowań domowych.