Kaspersky Virus Removal Tool

, , Możliwość komentowania Kaspersky Virus Removal Tool została wyłączona

Kaspersky Virus Removal Tool to bezpłatny skaner przeznaczony do usuwania rożnego rodzaju komponentów malware z systemów rodziny Windows.

Aplikacja pozwala m. in. na skanowanie takich elementów jak pamięć RAM, elementu uruchamiane wraz ze startem sytemu, moje dokumenty, pliki poczty, sektory dysku odpowiedzialne za uruchamianie systemu. Ponadto aplikacja Kaspersky Virus Removal Tool po zakończeniu procesu skanowania dysku oferuje możliwość samoczynnej deinstalacji z systemu. Kaspersky Virus Removal Tool jest narzędziem służącym do usuwania wszystkich typów zagrożeń z komputerów. Kaspersky Virus Removal Tool wykorzystuje efektywne algorytmy wykrywania użyte w Kaspersky Anti-Virus i AVZ. Kaspersky Virus Removal Tool nie zapewnia stałej ochrony komputera. Po wyleczeniu komputera należy usunąć narzędzie i zainstalować pełna wersje oprogramowania antywirusowego.

Kaspersky Virus Removal Tool może być zainstalowany na zarażonym komputerze w trybie normalnym lub awaryjnym. Program oferuje złożone systemy skanowania i leczenia na podstawie bazy sygnatur, analizy heurystycznej oraz technologi “chmury” z Kaspersky Security Network (w przypadku gdy dostępne jest połączenie z internetem). Proces leczenia może być automatyczny lub ręczny. Sam przebieg skanowania, a dokładniej jakie typy plików mają być skanowane czy poziom analizy heurystycznej, mogą być skonfigurowane w ustawieniach programu.

kaspersky_virus_removal_tool_screen_640

By przeprowadzić ręczną dezynfekcję, należy wykonać trzy kroki. Pierwszym z nich jest zebranie przez program informacji na temat systemu, aplikacji i sterowników w nim zainstalowanych. Następnie dane trzeba przesłać do analizy przez konsultantów wolontariuszy w ramach usługi 911 Antivirus Service (skorzystanie z serwisu wymaga założenia konta). Po zakończeniu analizy użytkownik otrzyma skrypt przygotowany na podstawie przesłanych danych, który należy wkleić do programu i uruchomić. Przygotowanie skryptu przez człowieka powinno gwarantować lepszą skuteczność usuwania szkodliwego oprogramowania i może być zastosowane, gdy automatyczne skanowanie okaże się nieskuteczne.

Link: Pobierz