Korzystanie z ochrony antywirusowej

, , Możliwość komentowania Korzystanie z ochrony antywirusowej została wyłączona

Wirusy, robaki i konie trojańskie to programy tworzone przez hakerów, którzy za pośrednictwem Internetu zarażają komputery podatne na atak. Wirusy i robaki mogą powielać się, przechodząc z komputera na komputer, podczas gdy konie trojańskie dostają się do komputera, ukrywając się wewnątrz pozornie wiarygodnego programu, na przykład wygaszacza ekranu. Szkodliwe wirusy, robaki i konie trojańskie mogą wymazać informacje z dysku twardego lub całkowicie uniemożliwić pracę komputera. Inne rodzaje szkodliwych programów nie powodują bezpośrednich szkód, ale pogarszają wydajność i stabilność komputera.

Programy antywirusowe skanują wiadomości e‑mail oraz inne pliki znajdujące się na komputerze w poszukiwaniu wirusów, robaków i koni trojańskich. W razie wykrycia złośliwego programu oprogramowanie antywirusowe poddaje go kwarantannie albo całkowicie usuwa, zanim zdąży uszkodzić komputer i pliki.

Computer-Virus-Removal

W systemie Windows nie ma wbudowanego programu antywirusowego, ale producent komputera może taki program zainstalować. W Centrum zabezpieczeń należy sprawdzić, czy komputer ma ochronę antywirusową. Jeśli nie, należy przejść do strony partnerów firmy Microsoft w zakresie oprogramowania antywirusowego w sieci Web (strona może zostać wyświetlona w języku angielskim), aby znaleźć odpowiedni program antywirusowy.

Ponieważ codziennie są rozpoznawane nowe wirusy, ważne jest, aby wybrać program antywirusowy z funkcją automatycznej aktualizacji. Podczas aktualizowania oprogramowania antywirusowego nowe wirusy są dodawane do listy wyszukiwanych wirusów, co pomaga chronić komputer przed nowymi atakami. Jeśli lista wirusów jest nieaktualna, komputer jest narażony na nowe zagrożenia. Korzystanie z aktualizacji wymaga zwykle wniesienia rocznej opłaty subskrypcyjnej. Aby otrzymywać regularne aktualizacje, należy zadbać o ważność subskrypcji.