Który program antywirusowy wybrać?

, , 1 Comment

W dzisiejszych czasach na użytkownika internetu czyha wiele zagrożeń, których nie zawsze jest do końca świadomy. Za każdą stroną może kryć się oprogramowanie szpiegowskie, keyloggery czy wirusy. Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed tym.

Kogo dotyka problem wirusów?

Prawie każdego. Wirusy są przede wszystkim problemem użytkowników systemu operacyjnego Windows, który ma zainstalowany ponad 90% komputerów domowych. Z tego powodu dla hakerów opłacalniej jest pisać złośliwe oprogramowanie przeznaczone dla tego systemu. Na szczęście istnieją metody obrony przeciw takim działaniom.

ktory-antywirus-wybrac

Który program antywirusowy wybrać?

Bardzo ważne jest, aby zaraz po zainstalowaniu systemu zaopatrzyć się w program antywirusowy, który wyeliminuje istniejące wirusy w komputerze i ochroni go przed wtargnięciem kolejnych. W sieci można znaleźć wiele rankingów antywirusów, zarówno darmowych jak AVG antivirus Free, Avira Free Antivirus  i płatnych jak np. Kaspersky Antivirus. Dodatkowo należy pamiętać o aktualizowaniu bazy danych antywirusa oraz samego systemu operacyjnego. Aktualizacje te zawierają cenne poprawki i narzędzia pomocne w skutecznej ochronie komputera.

Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku człowieka. Należy unikać wchodzenia na podejrzane strony internetowe, nie otwierać linków przesyłanych na pocztę e-mail przez nieznajomych i nie wierzyć w rzeczy praktycznie niemożliwe, np. programy dzięki którym można zarobić milion złotych w ciągu tygodnia – takie rzeczy nie istnieją i najczęściej pod ich przykrywką schowane jest szkodliwe oprogramowanie.

Podsumowując, ochrona komputera jest bardzo istotna, jeśli zależy nam na prywatności i spokojnym korzystaniu ze sprzętu. Antywirus jest niezbędny dla każdego komputera podłączonego do sieci, dlatego tak ważne jest, aby go posiadać i wybrać program darmowy lub płatny w zależności od potrzeb..

 

One Response

  1. Krzysztof

    11 kwietnia 2016 16:56

    Programy antywirusowe sa niezbedne. Zwlaszcza w roznych instytucjach. Osobiscie polecam sklep z aplikacjami eseta. Antywirusy tej firmy maja dobra cene, niskie zuzycie procesora, wysoka skutecznosc (czolowka antywirusow), a takze dobrego agenta do zarzadzania koncowkami.

Comments are closed.