Microsoft Security Essentials

, , Możliwość komentowania Microsoft Security Essentials została wyłączona

Microsoft Security Essentials to program który zabezpiecza w czasie rzeczywistym komputer przed wirusami, programami szpiegującymi i innym złośliwym oprogramowaniem.

Program Microsoft Security Essentials można pobrać bezpłatnie z witryn firmy Microsoft. Jest on łatwy w instalacji i obsłudze oraz na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu Twój komputer jest zawsze chroniony przy pomocy najnowszych technologii. Prosto określić, kiedy komputer jest bezpieczny gdy ikona programu jest zielona, wszystko jest w porządku. To bardzo proste. Program Microsoft Security Essentials działa w tle sposób niezauważalny dla użytkownika. Nie wpływa on na normalną pracę systemu Windows nie ma mowy o przerwach ani opóźnieniach w działaniu.

Bezpłatne rozwiązanie od twórcy systemów Windows, firmy Microsoft. Program nie przytłacza użytkownika ogromem opcji, udostępniając te najważniejsze. Aktywną ochronę antywirusową wspiera zaplanowane w harmonogramie zadań skanowanie, którego parametry można dowolnie modyfikować. Użytkownik może zdefiniować cztery akcje, jakie ma wykonać program w przypadku znalezienia zagrożenie odpowiednio o poziomie poważnym, wysokim, średnim i niskim.

microsoft_security_essentials_screen_550

Aplikacja oferuje również możliwość wykluczenia ze skanowania wybranych plików i folderów, konkretnych typów plików czy też uruchamianych aplikacji. To ostatnie może być szczególnie przydatne, gdyż program ma tendencje do ciągłego skanowania samego siebie i przez to zbędnego obciążenia procesora. Niestety wykluczenia należy dokonać ręcznie, gdyż producent nie pomyślał by działo się to automatycznie po instalacji.

Link: Pobierz