Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania

, , Możliwość komentowania Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania została wyłączona

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania – (Windows Malicious Software Removal Tool) to niewielki i bezpłatny program umożliwiający usuwanie wystepujacych powszechnie, konkretnych złośliwych programów z zainfekowanych systemów. Ponieważ zainfekowane komputery na pierwszy rzut oka mógł działać normalnie, producent programu – firma Microsoft radzi korzystać z tego narzędzia nawet w przypadku bezproblemowej pracy komputera. Oprócz tego narzędzia zalecane jest używanie aktualnego programu antywirusowego w celu ochrony komputera przed innym złośliwym oprogramowaniem. Dostępna jest wersja 64-bitowa.

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania firmy Microsoft skanuje komputery z zainstalowanym systemem Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, i Windows Server 2003 w poszukiwaniu infekcji określonymi, często pojawiającymi się rodzajami złośliwego oprogramowania – takimi jak Blaster, Sasser i Mydoom – i pomaga je usunąć.

Po zakończeniu skanowania narzędzie wyświetla raport wynikowy informujący użytkownika o wykrytym i usuniętym złośliwym oprogramowaniu.

Firma Microsoft publikuje nową wersję narzędzia w drugi wtorek każdego miesiąca lub częściej w odpowiedzi na incydenty związane z bezpieczeństwem. Narzędzie dostępne jest poprzez usługi Microsoft Update, Windows Update oraz Centrum pobierania Microsoft.

Uwaga Wersja dostępna poprzez Microsoft Update i Windows Update pracuje w tle i informuje użytkownika o wykrytych infekcjach. Aby uruchamiać narzędzie częściej niż raz w miesiącu, skorzystaj z wersji dostępnej na tej stronie lub zainstaluj wersję znajdującą się w Centrum pobierania.

Zainfekowane komputery bardzo często zachowują się zupełnie normalnie, dlatego dobrze jest regularnie korzystać z tego narzędzia. Należy również korzystać z oprogramowania antywirusowego, na przykład Microsoft Security Essentials, aby chronić komputer przed innymi rodzajami złośliwego oprogramowania.

mlcssftwrrmtool4

Aby pobrać najnowszą wersję, przejdź do Centrum pobierania Microsoft.